31 marca 2023

Z jakich powodów kupno klimatyzacji jest tak ważne?

W obecnych czasach klimatyzacje montuje się w prawie wszystkich inwestycjach. Niemniej powinno się wiedzieć, że wymagane jest też serwisowanie klimatyzacji. W Skierniewicach, Sochaczewie i Łowiczu działa mnóstwo firm, które zajmują się serwisowaniem klimatyzacji, niemniej żeby znaleźć najlepszą, koniecznie należy wziąć pod uwagę parę najważniejszych parametrów. Jakie działania wchodzą w skład serwisowania klimatyzacji? O czym powinno się odnośnie tego wiedzieć? Ile kosztują usługi? Jak wybrać rzetelną firmę?

Serwis klimatyzacji – co wchodzi w jego skład?

W skład serwisowania klimatyzacji zalicza się wiele różnych czynności, które nie kończą się tylko na zamontowania instalacji. Dobrze jeżeli serwis odbywa się minimum kilka razy w ciągu roku – wiosną i jesienią. W skład usługi wchodzi głównie sprawdzenie sprawności urządzenia. Wymagane jest również sprawdzenie, czy układ chłodniczy funkcjonuje tak, jak powinien. Serwis klimatyzacji obejmuje dokładne czyszczenie instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wyjątkowo ważna jest również dezynfekcja oraz odgrzybianie parownika i skraplacza. Dodatkowo ekipa czyści filtry w jednostkach wewnętrznych. 

Brak serwisowania klimatyzacji – skutki

Powietrze w każdym pomieszczeniu jest pełne zanieczyszczeń. Większość cząsteczek wyłapywana jest dzięki klimatyzacji. Z tego powodu instalacja jest narażona na pojawianie się licznych drobnoustrojów. Brak właściwego czyszczenia przyczynia się do ponownego rozprzestrzenienia się drobnoustrojów we wnętrzu co może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Przegląd jest istotny, ponieważ dzięki niemu możliwe jest szybkie zauważenie i pozbycie się usterek, bez konieczności późniejszego naprawiania całej instalacji.

Jaki jest koszt serwisowania klimatyzacji?

Koszt serwisowania klimatyzacji zależy przede wszystkim od typu danej instalacji oraz jej rozmiaru. Na cenę może wpływać także zakres prowadzonych przez mechanika prac i w końcu dana firma zajmująca się zleceniem. W większości przypadków cena za jeden przegląd to kilkaset złotych.

Jak wybrać odpowiednią firmę do serwisowania klimatyzacji?

Żeby zyskać gwarancję najwyższej jakości serwisu, dobrze jest znaleźć odpowiednią firmę. Obecnie bardzo chętnie wybierana jest CLIMREM – serwis klimatyzacji. Charakteryzuje się ona przede wszystkim wieloletnią obecnością na rynku. Przedsiębiorstwu zaufało już wielu klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie , które można znaleźć w sieci. Można zdecydować się zarówno na montaż, czyszczenie, jak i odgrzybianie czy dezynfekcję.