7 czerwca 2023

Wszystko, co dobrze jest wiedzieć o piłkochwytach

Szkolne boiska i orliki wciąż są pełne dzieci. Żeby zadbać o bezpieczeństwo dzieci, podejmowanych jest wiele działań, a boisko powinno zostać przede wszystkim odpowiednio zabezpieczone. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Wciąż niewiele osób wie czym dokładnie są piłkochwyty oraz z jakiego względu są one tak ważne. Jakie są główne informacje odnośnie piłkochwytów? Z jakiego powodu powinno się je założyć? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Piłkochwyty – podstawowe informacje

Piłkochwyty są wykonaną ze stelaża i siatki konstrukcją, którą montuje się wokół boisk. Na rynku można znaleźć mnóstwo różnych modeli i wielkości piłkochwytów. Podstawowym celem konstrukcji jest zatrzymywanie piłek, dzięki czemu nie wypadną one poza boisko czy orlik. 

Z jakich względów piłkochwyty są tak ważne?

Niekiedy klienci nie zdają sobie sprawy, że zamontowanie piłkochwytów jest wyjątkowo ważne. Skutecznie zabezpieczają one zdrowie, a nawet życie osób korzystających z boiska. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się w miejsce, gdzie może dojść do tragedii.

Warto pamiętać, że boiska często są otoczone domami lub blokami, a stale wykopywana piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego czy wypadku.

Jak znaleźć odpowiednie piłkochwyty?

Wybierając piłkochwyty dobrze jest wziąć pod uwagę parę podstawowych aspektów. Głównie muszą być one odpowiednio wysokie, gdyż jedynie w takim przypadku będą w stanie blokować nawet wysoko kopniętą piłkę. Za najlepszą wysokość piłkochwytów uznaje się od 6 do 8 metrów. 

Ponadto dobrze jest znaleźć odpowiedni piłkochwyt zależnie od przeznaczenia. W przydomowych przestrzeniach rekreacyjnych doskonale sprawdzają się pojedyncze konstrukcje, przytwierdzane do ziemi za pomocą specjalnych kotwic. W przypadku większych piłkochwytów konieczne będzie wbicie w ziemię specjalnych słupów.

Najwyższej jakości piłkochwyty – jak znaleźć dobry sklep?

W czasie wybierania piłkochwytów nie należy pomijać też wybrania odpowiedniej firmy. Wielu klientów korzysta z firmy Stempel – piłkochwyty, wyróżniająca się wieloletnią działalnością w branży, a także fachowym podejściem do klienta. W ofercie można znaleźć nie tylko różne warianty piłkochwytów, ale też różnorodne akcesoria do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Firma zapewnia także komfortową wysyłkę oraz montaż sprzętu.