31 marca 2023

W jaki sposób przygotować się do rozprawy rozwodowej?

Według badań dzisiaj coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Chcąc wziąć rozwód, dwie strony postępowania są przygotowane\gotowe na to, że jest to związane z rozprawą sądową, kosztami które wiążą się z wynajęciem adwokata albo radcy prawnego, bądź prawnika. Jak zatem najlepiej przygotować się na rozprawę sądowąj?

Przygotowanie do sprawy

Powiedzmy wprost, iż po naszej stronie jest dobre przygotowanie się do rozprawy sądowej w taki sposób, aby przebiegła ona szybko i bez zbędnych komplikacji. Należy zastanowić się nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie mamy ewentualnie warunki w stosunku co do drugiej osoby i co mamy zamiar powiedzieć. Przygotowanie sobie tych rzeczy na kartce A4, pomoże nam prawidłowo uporządkować oraz opracować wypowiedź, a w związku z tym, sprawniej zakończy rozprawę.

Jakiego specjalistę wybrać? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Który z wymienionych będzie najlepszym rozwiązaniem? Wiele zależy od tego, jaki będzie charakter rozprawy a szczególnie, czy w trakcie rozprawy rozwodowej ma paść także orzeczenie o winie. Zasięgnięcie wykwalifikowanej pomocy prawnej w tematyce rozwodu, jest możliwe u wszystkich wymienionych wyżej osób. Dzięki że pójdziemy np. do kancelarii, jesteśmy pewni, że zasięgamy opinii ekspertów w tym temacie oraz możemy dowiedzieć się wszystkich najbardziej potrzebnych wiadomości. Przygotowanie się do rozprawy sądowej na własną rękę jest niezwykle trudną sztuką, dlatego tak istotne jest to, aby przed wejściem na salę wiedzieć jakie mamy obowiązki oraz prawa w zaistniałej sytuacji.

Pomoc profesjonalisty

Jeśli zdecydujemy się na rozwód z orzeczeniem o winie, powinniśmy wziąć pod uwagę, że będziemy potrzebować pomocy adwokata, który będzie nas reprezentować w sądzie. Zatrudnienie godnego polecenia adwokata na terenie większych miast, takich jak Kartuzy, Rzeszów lub Lublin nie będzie problemem, trzeba jednak od początku kompleksowo przedstawić sytuację i określić, jakie są nasze postulaty.