31 marca 2023

Używany samochód na raty – na co zdecydowanie należy zwrócić uwagę?

Zakup dobrego samochodu wiąże się z olbrzymim wydatkiem. Nie każdy może sobie na niego pozwolić. Dlatego coraz częściej wybierana staje się prowadzona przez salony dealerskie sprzedaż na raty. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. W jaki sposób przebiega zakup pojazdu na raty w komisie? O czym zdecydowanie warto o tym pamiętać? Z jakich względów to najlepsze?

Jak kupić auto z komisu na raty?

Samochód na raty jest świetną alternatywą dla kupna auta za gotówkę. Co więcej, na takie rozwiązanie sprawdzi się niemal dla każdego. Wystarczy przejść przez proces przyznania finansowania. Wiele komisów prowadzi współpracę z placówkami bankowymi, dzięki czemu można bezpośrednio do nich dostarczyć wszystkie dokumenty.

Aby kupić samochód, konieczne jest znalezienie odpowiedniego modelu i najlepszej oferty. Następnym krokiem będzie dopełnienie formalności. Dalej wystarczy już tylko otrzymać kredyt samochodowy oraz odebrać kartę pojazdu oraz fakturę. Zanim pojazd wyjedzie z komisu wymagane jest jeszcze przejście przez proces rejestracji – otrzymanie tablicy rejestracyjnej oraz naklejki legalizacyjnej. Gdy pojazd będzie posiadał wykupione ubezpieczenie możliwe jest odebranie kluczyków z salonu.

Zakup samochodu w komisie na raty – korzyści

Sprzedaż ratalna pojazdów w komisie to opłacalne wyjście, ponieważ nie ma potrzeby płacenia za auto w jednej kwocie. Dodatkowo możliwe jest wybranie dowolnego modelu – samochody nowe lub z drugiej ręki. Wybierając płatność ratalną dokumenty można dostarczyć od razu do salonu dealerskiego i nie trzeba udawać się do placówki bankowej.

Gdzie można kupić wysokiej jakości pojazd?

Żeby wybrać najlepsze samochody oraz najkorzystniejszą ofertę, warto wcześniej poszukać dobrego salonu dealerskiego. Zdecydowanie uprości on wzięcie finansowania oraz zaproponuje najlepszą ofertę, bez względu na zdolność kredytową – konieczne jest tylko posiadanie stałego dochodu. Obecnie dużą popularnością cieszy się firma Prestige ubezpieczenia – auta z komisu na raty, gdzie można spodziewać się formalności ograniczonych do minimum, a także czytelnej, konkretnie sformułowanej umowy. Warto spojrzeć także na wieloletnią obecność w branży i liczbę dobrych opinii.