7 czerwca 2023

Skuteczna ochrona przed poceniem

Nasilone pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka w zasadzie każdego. Są jednak osoby, które z nasilonym poceniem muszą radzić sobie bez względu na porę roku. Na szczęście dzisiaj skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Rozwiązaniem na które warto postawić okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny świetnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą wywoływać podrażnienia, a które obecne są w normalnych antyperspirantach. Zalicza się do nich między innymi parabeny oraz aluminium, po które chętnie sięga większość producentów antyperspirantów.

Bardzo często dezodoranty naturalne mają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona porządnie chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiadających za nieprzyjemny zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie blokują gruczołów potowych, nie tuszują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.