31 marca 2023

Rodzaje promocji bankowych — przewodnik

Banki coraz częściej proponują promocje, żeby zachęcić odbiorców do założenia nowego konta osobistego lub wzięcia karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się także promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. Kiedy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocyjne są naprawdę opłacalne.
Wpis został napisany w oparciu o informacje z bloga finansowego jakdorobic.pl – promocje bankowe.

Jakie promocje proponują nam banki?

Najpopularniejszymi promocjami są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i regularnego korzystania z niego. Zwykle benefitem za to jest pewna suma lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednak nie ograniczają swoich działań do tego, coraz to możesz się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, które możesz uzyskać, są dużo bardziej korzystne niż za stworzenie regularnego konta, ale warunki są zwykle cięższe do spełnienia. Możesz także znaleźć promocje na konta oszczędnościowe lub lokaty. Gratyfikacją tu jest podwyższone oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w danym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Zwykle banki w zasadach promocji zaznaczają, że warunkiem do wzięcia udziału w promocji jest potwierdzenie różnych zgód. Oznacza to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą mogły kontaktować się z Tobą w odnośnie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym wymaganiem, z którym można zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je pogrupować na jednorazowe wpłaty, cykliczne zasilanie konta daną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpłata wynagrodzenia. Jeśli wymagane są regularne wpłat,y najwygodniejszym rozwiązaniem może się okazać zaplanowanie stałych przelewów na swoim koncie.

Następnym zapisem w regulaminach promocji może być dokonanie płatności kartą na określoną kwotę. Nieważne jak dużo będzie transakcji, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest uiszczenie określonej liczby płatności kartą. Analogicznie do poprzedniego punktu, nieważne na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich liczba. 

Coraz częściej banki oczekują również płatności telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, lecz trzeba dysponować odpowiednim telefonem mającym dostęp do internetu, a w przypadku płatności wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest identyczna, powinno się wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na określoną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do panelu klienta na stronie banku. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy Twoje konto na pewno jest aktywne i uruchomić kartę debetową.

Jakie korzyści płyną z promocji bankowych?

Nagrody mogą być takie jak gotówka, elektronika, cashback lub vouchery. 

Im warunki promocji są łatwiejsze do spełnienia, tym zazwyczaj nagroda jest mniejsza. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele nowoczesnych urządzeń takich jak telefony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy otrzymać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych marek. Spotykane są również bony na paliwo lub vouchery na usługi dostępne przez internet takie jak na przykład Spotify. Cashback jest zwykle spotykany podczas płatności BLIKiem, można uzyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.