31 marca 2023

Przewierty sterowane – na czym polegają i kiedy warto skorzystać z tej technologii?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nowatorskie budownictwo stale się rozwija i gwarantuje obecnie niezwykle wiele interesujących rozwiązań, również tych, które można wykorzystać w trakcie realizacji największych inwestycji. Pośród nich są chociażby przewierty sterowane. Śląsk oraz okolice to rejon, który słynie z tego rodzaju technologii. Wyjaśniamy, z jakiego powodu przewierty sterowane są godne uwagi i kiedy warto się na nie zdecydować.

Przewierty sterowane – jak są wykonywane?

Przewierty sterowane robi się na bardzo prostej zasadzie. Przewiert sterowany robi się pod powierzchnią ziemi, bez konieczności rozkopania jej. Przeprowadza się go w dwóch etapach. Na samym początku stosuje się wiertło o niewielkiej średnicy, które wykonuje przewiert pilotowy. Następnie powstały w ten sposób tunel rozszerza się przy pomocy specjalnych urządzeń. Przewierty horyzontalne, inaczej przewierty kamionkowe, a raczej proces ich powstawania, można nadzorować na ekranie monitora, ponieważ do maszyny obsługującej wiertło przymocowana jest sonda pozwalająca na dokładne jej sterowaniem. Dzięki temu można mówić o dużej skuteczności, efektywności oraz precyzji tej technologii.

Jakie są zalety i zastosowania przewiertów sterowanych?

Przewierty sterowane są rozwiązaniem ze wszech miar uniwersalnym. Technologia ta umożliwia przeprowadzanie nawet największych inwestycji bardzo sprawnie i bezproblemowo. Każdy przewiert sterowany wykonywany jest przy pomocy specjalistycznych, nowoczesnych narzędzi. Dlatego warto zdecydować się na przewierty sterowane nie tylko podczas największych inwestycji budowlanych, ale również w niezbyt pokaźnych pracach przydomowych na prywatnej posesji.