31 marca 2023

Naprawa pomp wtryskowych i hydroforowych

Czym charakteryzują się pompy wtryskowe i co się w nich psuje?

Pompa wtryskowa jest używana w starszych generacyjnie silnikach diesla. Ma ona za zadanie tłoczenie i racjonowanie oleju napędowego. Pompy wtryskowe dzielą się na: rzędowe i rozdzielaczowe. Te drugie w pewnej chwili zastąpiły pompy rzędowe ponieważ są mniejsze i mogą być zarządzane elektronicznie.

Wszystkie błędy jakie pojawiają się przy pompach wtryskowych pokazują się poprzez złe funkcjonowanie silnika. Najczęściej pojawia się moment, w którym mamy problem z uruchomieniem silnika lub włączenie jest niesamowicie czasochłonne nie tylko na zimnym, ale też na ciepłym silniku. Możliwa też jest bardzo głośna praca silnika lub spadanie mocy i mocniejsze dymienie. Dość często jest to skutek nieterminowej zmiany oleju silnikowego lub wykorzystanie zanieczyszczonego. Powodem może być także zapchany filtr paliwa lub zwyczajnie uszkodzenie mechaniczne niektórych elementów.

Pompy hydroforowe – charakterystyka i dlaczego się psują?

Pompy hydroforowe umożliwiają nam pobieranie wody na przykład do gospodarstwa domowego, na działkę lub w celu podlewania ogrodu. Stanowią one dobrą alternatywę dla pomp głębinowych i znajdują zastosowanie w przypadkach gdy woda znajduje się maksymalnie 8 metrów pod powierzchnią.

Pompy hydroforowe są często wybierane z powodu niewielkich gabarytów, nie za wysoki koszt i ich montaż jest łatwy.

Niektóre części pomp niszczą się prędzej niż inne i to jest typowy powód usterek. Jedną z najpopularniejszych czynności przeprowadzanych w trakcie remontu pomp hydroforowych jest zmiana uszczelnienia hydrauliki – jest to niesamowicie ważne w kontekście prawidłowej pracy silnika. Następną rzeczą wykonywaną podczas remontu bywa przetaczanie wirników oraz bieżni. Wynika to ze względu na fakt, że w wodzie, która jest pompowana mogą się znajdować zanieczyszczenia, takie jak piasek. Gdy wejdzie do wnętrza pompy, może spowodować powstawanie niedużych wyszczerbień w wirnikach oraz bieżniach, a to dosyć mocno zaniża wydajność, umiejętność zasysania oraz ciśnienie pomp hydroforowych.

Bardzo często przyczyną konieczności naprawy pompy hydroforowej nie jest samo urządzenie, ale instalacja, która odpowiada za tłoczenie wody. Najczęściej to zawór zwrotny, który jest umiejscowiony przy koszu w końcowym odcinku przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest częścią, która się psuje.

Naprawa pomp hydroforowych i wtryskowych

Naprawienie pomp hydroforowych i wtryskowych nie jest niemożliwe. Przeważnie firmy mogą zaoferować przyjechanie do klienta i zabranie zepsutej pompy. Taką ofertę ma masz-zap, które zapewnia wymianę zepsutych części na nowe – oryginalne części zamienne, lub, jeśli tylko wyrazisz zgodę, dostaniesz zamienniki, które zostaną stworzone w fabryce dla Ciebie.

Jeśli potrzebujesz naprawy pompy hydroforowej to pozostaje szczegółowo sprawdzić firmę, której oddasz urządzenie – niesamowicie istotne jest żeby naprawa przebiegła efektywnie i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które uzyskają całkowitą naprawę pomp. Zapewniamy Cię, że Masz-zap w swojej pracy zachowuje zarówno względy bezpieczeństwa oraz pełnego profesjonalizmu.