7 czerwca 2023

Jaki jest stan dróg w województwie pomorskim?

Bezsprzecznie transport lądowy to najważniejsza gałąź gospodarki w naszym kraju. Determinuje on rozwój gospodarczy w każdym z regionów. Dlatego właśnie usługi transportowe, czy to pomorskie czy też podlaskie województwo są bardzo istotne. Zauważmy, że brak możliwości aby dostarczyć surowce czy wywozu gotowych już produktów, uniemożliwi to funkcjonowanie każdego miejsca, w którym się pracuje.

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Cała długość ekspresówek i autostrad które są w województwie pomorskim wynosi sto sześćdziesiąt dziewięć kilometrów. Warto również dodać, że sieć dróg w województwie pomorskim są naprawdę rozwinięte. Wiesz, że ich długość sięgnęła 1,8 tys. km? To się przekłada na średnią gęstość rzędu 10 km na sto kilometrów kwadratowych jest to aż 5 miejsce w kraju. Ta modernizacja sieci dróg sprawiła, że liczba wypadków samochodowych zmalała. Nie zapominaj, że samorząd województwa wspomaga gminy oraz powiaty w inwestycjach na drogach mniejszego szczebla.

Drogi w województwie pomorskim – co warto o nich wiedzieć?

Oprócz tego o czym wspomnieliśmy wyżej bardzo dobrze rozwinięta jest także kolej na pomorzu, która ma 1,2 tysiąca kilometrów. Liczne inwestycje, które prowadzone były przez samorząd sprawiły, że poprawia się stan infrastruktury kolejowe. Samorząd w pomorskim, pierwszy w Polsce stwierdził, że chce wybudować nową linię kolejową czyli linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Linia ta jest punktem zwrotnym w transporcie, a także rozwoju gospodarczym obszaru metropolitalnego. Ludność z województwa pomorskiego najchętniej w Polsce jeździ pociągami. Warto także wspomnieć, że szybko rozwija się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego