5 lutego 2023

Jak pozbyć się gruzu po wyburzeniach czy remoncie?

Kiedy robisz remont albo dokonujesz rozbiórki na pewno w twojej okolicy wala się duża ilość niepożądanego gruzu. W zgodzie z prawem nie powinieneś pozostawiać go na własnym podwórzu. Za to może grozić ci kara grzywny. Co zrobić aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to świetny materiał budowlany, bez względu czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go przeróbce w postaci skruszenia, można spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Zastosowań jest sporo i warto skorzystać z tak praktycznego surowca. Możesz to zrobić sam, jednak gdy nie znajdziesz dla niego celu, zleć to profesjonalnej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-jelcz od lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa w okolicach Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj nam i pozbądź się kłopotu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W momencie, gdy nie mamy zamiaru wykorzystać czy przerobić odpadów budowlanych, musimy doręczyć je do zakładu utylizacyjnego w Gdańsku. Nie ma przeszkód by zrobić to własnoręcznie, lecz gdy nie dysponujesz, warto skorzystać z usług renomowanego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Takie rozwiązanie posiada cały szereg korzyści – przede wszystkim firma trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wygodnym dla nas miejscu kontener dopasowany pojemnością do oczekiwanej ilości odpadów. Po wyburzeniach wystarczy napełnić go pozostałościami, a wywóz zostawić firmie. Należy pamiętać że za niedostarczenie pozostałości do PSZOK-u lub przetrzymywanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi mandat w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.