7 czerwca 2023

Czym właściwie są ruszta dla bydła?

Ruszta dla bydła są coraz częściej używane przez hodowców tych zwierząt. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Ruszta zostały stworzone w celu odprowadzania zanieczyszczeń, które są niezbyt ładnym, ale zupełenie normalnym skutkiem posiadania zwierząt. Kluczową zaletą tego rozwiązania jest to, że nie tworzy zagrożenia dla zwierząt oraz wspiera w zachowaniu zdecydowanie większej czystości. Cała instalacja jest schowana w kanałach ściekowych i warto nadmienić, że ruszt zapewnia odpowiednie przemieszczanie się zwierząt. Na rynku dostaniemy również ruszta betonowe dla bydła do transportu, które są w stanie utrzymać bardzo duży ciężar. Hodowane są różne gatunki bydła i daje to możliwość wyboru szczeliny ruszt. Warto wiedzieć, że ich wielkość wynosi najczęściej między 2,5 a 4 cm.

Ruszta betonowe dla bydła – czym się kierować oraz z jakiego surowca są wykonane?

Każdy powinien sprawdzić, czy ruszta, które wstępnie się mu spodobały, są wzbogacone szorstką powierzchnią. Jest to istotna informacja, ponieważ gładkie podłoże po pewnym czasie stosowania staje się śliskie. W takich okolicznościach cała konstrukcja przestaje być w pełni bezpieczna. Firma Mikomax zapewia produkty wysokiej jakości. Ich ruszta betonowe dla bydła posiadają gładkie krawędzie szczelin. W standardzie tej firmy leży zachowanie wszystkich norm, tak by zapewnić bezpieczeństwo zarówno zwierzętom, jak i pracownikom. Ruszta są najczęściej robione z betonu. System można spotkać w wielu wariantach. Różnica leży w szerokości powierzchni podłoża. Często używane rodzaje są przeznaczone do obciążenia do około 850 kg.

Zalety tego rozwiązania w skrócie

Priorytetem dla większości hodowców są jak najmniejsze koszty, które wynikają z opieki nad bydłem. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż znacznie obniża ceny robocizny oraz pomaga zaoszczędzić sporo czasu. Cena ruszt dla bydła zależy od sprzedawcy, jednak po przeanalizowaniu wszystkich ofert od razu widać, że firma Mikomax ma bardzo dobrą ofertę także pod tym względem.