7 czerwca 2023

Czy masażysta jest ciekawym zawodem? – opinie masażystów

Branża medyczna nieustannie się rozwija – popyt na absolwentów szkół medycznych jest wysoki. Jednym z bardziej potrzebnych zawodów związanych z medycyną jest masażysta. Dlatego wielu młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, powinno rozważyć zapotrzebowanie rynku pracy. Osoba robiąca masaż uzdrawiający musi mieć zwód medyczny, gdyż jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Aby zostać technikiem masażystą trzeba skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Takie szkoły można spotkać w dużych miastach jak np. Toruń. W czasie edukacji można zdobyć umiejętności z zakresu wielu technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny i kosmetyczny. Gdzie może znaleźć zatrudnienie absolwent tego typu szkoły? Czy zawód masażysty jest trudny? Ile zarabia masażysta? 

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ukojenie gdy zmagasz się z bólem pleców.

Dlaczego warto postawić na zawód technika masażysty?

Analiza rynku pokazuje, że od pewnego czasu nie ma zbyt wielu wykształconych masażystów. Dzięki dużemu popytowi nie powinno być problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Liczba  osób z problemami układu ruchu, a najczęściej z chorobami kręgosłupa stale rośnie. W chwili obecnej można uznać, że jest to choroba cywilizacyjna, która spotyka coraz więcej osób. Odpowiednio wykonany masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść wytchnienie w bólu, a także całkowicie go wyeliminować. Taka pomoc pacjentom w ich schorzeniach może przysporzyć masażyście dużo satysfakcji z wykonanej pracy. W przypadku wszelkiego typu obrażeń, masaż jest również zalecaną formą terapii, pomagającą dojść do zdrowia. 

tradycyjny masaż
Masażysta to bardzo stary zawód, a masaże od zawsze są nie rozłączoną częścią tradycyjnej medycyny.

Masażysta – zakres obowiązków

Odpowiednio wykształcony masażysta musi znać wszelkie rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Musi umieć dopasować on odpowiedni masaż zależnie od schorzenia, a także innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie czy wiek. Zadaniem masażysty jest usuwanie wszelkich dolegliwości bólowych a także pomoc w powrocie do zdrowia po doznanych urazach. Istotną umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i sposoby korygowania ich. 

Dalsza kariera masażysty – jak wygląda?

Ze względu na dużo różnych sposobów masażu, masażysta może doskonalić się w wybranych. Na pewno każdy z tych masaży inaczej wpływa na organizm, z tego powodu opłaca się zgłębiać wiedzę na ten temat. Inaczej wykonuje się masaże rehabilitacyjne, a inaczej te, których najważniejszym celem jest zminimalizowanie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta specjalizujący się w masażach leczniczych może dostać zatrudnienie w przychodniach, uzdrowiskach i w sanatoriach.

Na pewno nie ma przeszkód aby otworzyć swój własny gabinet. Jeśli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wówczas zatrudnienie może otrzymać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybranie tej specjalizacji również umożliwia otwarcie swojego własnego gabinetu. Jeżeli chodzi o zarobki w tym zawodzie to na pewno na najwyższe może liczyć masażysta, który zdecyduje się na otwarcie własnego gabinetu masażu. Jednak musi mieć świadomość, że trzeba zainwestować w np. łóżko do masażu, oraz zdobyć choć minimum doświadczenia. 

masażysta podczas pracy
Doświadczeni masażyści chętnie zakładają własną działalność i zakładają swój salon lub dojeżdżają do pacjentów. Zawsze mają ze sobą specjalny stół.
 masaż twarzy
Niezwykle modny stał się masaż twarzy. Można udać się na niego do salonu masażu, a w domu posiłkować się specjalnym przyrządem. Dzięki regularności możemy uzyskać niesamowite efekty.

Co mówią o tym zawodzie sami masażyści? 

Dla wielu masażystów ta praca jest także ich pasją. Niewątpliwie jest to trudna fizycznie praca, wymagająca sporo wysiłku. Jednakże jeżeli ktoś kocha to co robi i nieustannie się dokształca – wówczas staje się prawdziwym specjalistą. Masażyści także w pewnym względzie są pewnego rodzaju terapeutami – często w czasie takiej sesji pacjenci zwierzają się. Z pewnością jest to praca dająca dużo satysfakcji, mimo wszystko masażyści zazwyczaj uskarżają się na nieodpowiednie propozycje które składają klienci. Głównym kłopotem są „pacjenci”, którzy wymagają masażu erotycznego. Oczywiście zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to miłe doświadczenie dla masażysty.

Zawód technika masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał najmniejszego problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Trzeba pamiętać, że jest to wymagający fizycznie i psychicznie zawód, w którym należy ciągle się kształcić. Dlatego warto, aby osoba, która uda się na ten kierunek lubiła to co robi, wtedy ewentualne niedogodności nie będą zbyt wielkim kłopotem.