30 lipca 2021

Ciężarówki napędzane gazem – zalety tego rozwiązania

Jest wiele przyczyn z jakiego powodu ciągniki napędzane tradycyjnymi metodami to dalej ulubiony pojazd właścicieli firm. Mimo to w ostatnim czasie na popularności zyskuje biogaz. Dołożymy starań, aby przybliżyć Ci najpopularniejsze zalety tej możliwości napędu. Zdasz sobie sprawę jak pojazdy na gaz ziemny oszczędzają twój czas i finanse na masę sposobów. 

Wpis został napisany na podstawie informacji zebranych na stronie firmy Elpigaz, specjalisty w tej dziedzinie.

Niski koszt paliwa 

Cena biopaliwa w stosunku do diesla jest bez porównania mniejsza, może osiągnąć nawet 30%. Przyczynia się do tego brak akcyzy na gaz. Polskie prawo wyklucza również takie pojazdy z opłaty emisyjnej. Ważnym czynnikiem jest nie tylko zmniejszenie wielu kosztów, jak również niewielkie spalanie biogazu. Ustalono, że jest ono na poziomie 22 kg/100 km. To duża oszczędność w ciągłej eksploatacji silnika, która przyczynia się do wzrostu popularności tej metody napędu.

Mniejsze opłaty w przypadku transportu na zachód

Szereg zachodnich sąsiadów  wzywa przewoźników używania bardziej ekologicznej metody transportu. Dla użytkowników dobrych dla środowiska metod znoszone lub obniżane są ceny opłat drogowych. Firmy używające pojazdów napędzanych gaz ziemny mogą liczyć na zwolnienie z Maut w przypadku transportu do Niemiec. Także w przypadku wyjazdów do Włoch eko pojazdy mogą liczyć na 30% ulgi. Przy częstych kursach jest to niemała oszczędność przemawiająca na korzyść nieszkodliwych dla środowiska rozwiązań, takich jak gaz ziemny.

Aspekt ekologiczny

Wybór pojazdów napędzanych biogazem sprzyja mniejszej emisji CO2, NO2, NOx, SOx, pyłów i hałasu. Jest to w trendzie na zrównoważone działania, które mają powstrzymać zmiany klimatyczne. Przy ogromie kilometrów, które pokonują ciężarówki w ciągu roku zmiana benzyny na LPG jest w stanie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 1,29 mln kg CO2. Jest to świetnie rozwiązanie dla planety, a dla Ciebie metoda na oszczędność na wielu płaszczyznach.