31 marca 2023

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie. Tylko czy dla każdego?

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że spalanie tego typu pojazdu jest bardzo duże. W związku z tym firma musi pokrywać niesamowicie duże rachunki za paliwo. Warto zatem zastanowić się, czy ciężarówka na gaz przyniesie duże zyski i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na samym wstępie należałoby wytłumaczyć, jakiego rodzaju gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek może być zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie niemal na porządku dziennym. Koszty montażu tego rodzaju instalacji nie są szczególnie pokaźne, a wszelkie badania dowodzą, że niezwykle szybko mogą się one zwrócić – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w autach osobowych. 

Gaz do diesla w ciężarówce – zalety

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, o czym świadczą różnorakie badania. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością rodem z filmów fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem także dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje poziom głośności generowany przez ciężarówkę, a także zmniejsza emisję CO2 do atmosfery. Same korzyści! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.